KOREX networks,s.r.o.

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
K prehliadnutiu menu je nutné nainštalovať Adobe Flash Player. Prosím stiahnite si priamo na stránkach výrobcu vo Vašom jazyku na www.adobe.com

Návod ako nastaviť E-mail poštového klienta

E-mail Tlačiť PDF

Tento návod podrobne opisuje ako nastaviť E-mail poštového klienta.

Ak ste platiacim zákazníkom využívajúci služby spoločnosti KOREX, máte v rámci akéhokoľvek programu možnosť zadarmo (tento benefit nie je nikde spoplatňovaný) využívať služby moderného dátového centra. Jednou z najviac využívaných služieb je mailový hosting, t.j. Vaša internetová emailová schránka do ktorej sa dostanete zabezpečeným internetovým prenosom:

1. online - tj. musíte byť pripojený do siete internet, prostredníctvom Vášho webového prehliadača (napr. Windows Internet Explorer, Firefox, Google chrome, Opera, Safari, Thunderbird, ... ) 

Postup: Spustíte cez Váš preferovaný prehliadač po kliknutí na tento odkaz http://webmail.korex.sk/
po zadani Vášho prideleného mena a hesla môžte príjmať a odosielať Vašu poštu.

1. online alebo ofline t.j. poštu si môžte prezerať aj keď práve nieste pripojený do siete internet, prostredníctvom E-mailového poštového klienta - aplikácie (napr. Microsoft Office Outlook, Microsoft Exchange Outlook, IBM Lotus Notes, resp. aj priamo webového prehliadača ktorý má integrovaného poštového klienta (napr. Opera, Thunderbird,...).

Postup: Spustíte Vášu preferovanú mailovú aplikáciu a nastavíte potrebné parametre:

Nastavenie poštového klienta:
Server prichádzajúcej pošty:
pop3s incomming server: pop3s.korex.sk alebo imaps incomming server: imaps.korex.sk
Aktivuj SSL kryptované spojenie port ( 995 pre pop3s) - ( 993 pre imaps )

Server odchádzajúcej pošty:
smtp outgoing server: smtp.korex.sk
server odchádzajúcej pošty (outgoing server) vyžaduje autentifikáciu, zadaj meno a heslo alebo ako server prichádzajúcej pošty (incomming server)
Aktivuj TLS kryptované spojenie port 465

Import KOREX ISP certifikačnej autority /KOREX ISP CA/
Pre správne a zabezpečené fungovanie služieb poskytovaných spoločnosťou KOREX je nutné používať certifikát KOREX ISP CA.
Certifikáty stiahnite a nainštalujte z následujúceho odkazu KOREX ISP CA.

V prípade potreby sme pre Vás spracovali podrobné návody, ktoré nájdete v sekcii  „Návod na inštaláciu certifikátu KOREX ISP CA“


Odporúčania:
Odporúčame nechávať kópie emailov na servri maximálne po dobu 3 mesiacov (na 99% sa k tejto staršej pošte už nebudete vraciať a vyhnete sa prípadným problémom s nedostatkom miesta na Vašom pridelenom servrovom diskovom priestore ktoré je zvyčajne zálohované každý deň!)

Odporúčame aktivovať vyprázdňovanie zmazaných emailov aj na servri. (t.j v opačnom prípade ak email zmažete a vysypete z koša vo vašej aplikácii ostáva stále u nás na servri! vyhnete sa opäť problémom s nedostatkom miesta na pridelenom servrovom diskovom priestore)

V prípade že ste absolútny laik, resp. vyskytne sa Vám problém s nastavením kedykoľvek zavolajte na naše HOT LINE číslo. 

You are here Zobraz výber kategórií Telekomunikačné služby Download zóna Návod ako nastaviť E-mail poštového klienta